Здоровий шлунок


Здоровий шлунок

Загальні основи правильного харчування

1. Їжа повинна бути свіжою. При зберіганні неминуче погіршуються якості. Приготовлену їжу не можна залишати надовго. У ній починають йти процеси бродіння і гниття. Краще їсти їжу відразу після приготування.

2. Правильне харчування має бути різноманітним і збалансованим.  Чим більше різних продуктів включено в щоденне меню, тим більше біологічно активних речовин надходить в організм.
 
3. У меню правильного харчування повинні бути присутніми сирі овочі і фрукти. У сирих плодах сконцентрована цілюща сила, в них зберігається значно більше вітамінів і мікроелементів, ніж у варених. Сирі овочі і фрукти підвищують швидкість обмінних процесів.
 

4. Сезонність харчування. Навесні і влітку необхідно збільшувати кількість рослинної їжі. Взимку, навпаки доцільно додавати в меню продукти, багаті білками і жирами.
 
5. Обмеження в харчуванні. Збільшення ваги завжди розвивається на тлі енергетичної дисбалансу, тому для зниження маси тіла необхідно обмежувати енергетичну цінність раціону харчування. Крім того, переїдання знижує працездатність, викликає втому.

 
6. Певне поєднання продуктів в меню.
Не можна їсти несумісні страви, і це обов'язкове правило. При несприятливих харчових поєднаннях в кишечнику, активізуються процеси бродіння і гниття їжі, і в організмі відбувається накопичення шлаків і токсинів.
 
7. Від їжі ми повинні отримувати максимум задоволення.  Перш за все, треба відмовитися від поспіху під час їжі, від неприємних розмов і від читання.



 

Продукти для шлунка

Для того щоб шлунок був здоровим і добре функціонував, у раціоні харчування мають обов’язково бути такі продукти:
  • броколі - хороший антиоксидант і чудове джерело клітковини;
  • пшоно - багате на вітаміни групи В і корисні для шлунка мікроелементи;
  • яблука - містять пектин, який здатний зв'язувати токсичні речовини, що поліпшує травлення;
  • капуста - має у своєму складі фолієву кислоту, вітамін С, йод та сприяє травленню;
  • апельсин - містить вітамін С, калій, кальцій, бета-каротин, покращує моторику шлунка;
  • ківі - багате на калій, магній, фосфор, вітамін С, а також травні ферменти;
  • банан - містить амінокислоту триптофан, серотонін, вітамін В6, калій;
  • морська капуста - крім того, що містить калій, кальцій, залізо та йод, сприяє виведенню шлаків і поліпшує травлення;
  • морква - багата на каротин, має властивість зв'язувати й виводити токсини;
  • зелений горошок - тонізує шлунок, містить вітаміни групи В, фолієву кислоту, цинк, залізо та інші важливі мікроелементи для цього органа.

Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

 Правильне, збалансоване харчування — достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів.

 


Достатня рухова активність — одна з проблем сучасної цивілізації. Ходьбу пішки замінили поїздки в транспорті, активний відпочинок — перегляд телевізійних передач. Гіподинамія — одна з найбільших проблем на шляху до здорового способу життя.


Сон важлива складова здорового способу життя. Згідно зі східною медициною, найбільш сприятливий час для сну — з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня.
 
Медитація — одна з найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є одією з основ здорового способу життя кожного з нас. Регулярні практики медитації знижують рівні стресу, депресії, занепокоєння, а також фобій і страхів. Поряд із духовними перетвореннями, практика медитації стабілізує рівень кров’яного тиску, знижує частоти серцебиття та дихання, покращує імунітет, додає бадьорості та енергії.
Внутрішня гармонія. Наше здоров’я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму — про це знали всі стародавні лікарі. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб.

Відсутність внутрішньої гармонії й є першоджерелом виникнення хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою.
Правильне мислення та правильні вчинки. Пам’ятайте: думки матеріальні. Наш стан, здоров’я, люди та події в житті — результат нашого мислення. В буддизмі кажуть: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Не ворог або недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку». Думки визначають поведінку та вчинки, а їхній результат формує світосприйняття.

 Запам'ятайте!!!

Помирає тільки кволе і слабке, здорове і сильне завжди виходить переможцем у боротьбі за існування.
Чарльз Дарвін






 Джерела:
 http://updiet.info/pravilnoe-i-zdorovoe-pitanie
 http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/zdorovyj-shlunok-harant-harnoho-samopochuttya-ta-aktyvnoho-dovholittya
 http://www.epochtimes.com.ua/zdorovyi-sposib-zhyttya
http://www.mircitaty.com/o_zdorowje.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий